Pradžia Naujienos 2009-05-05 Prienų pedagoginėje psichologinėje tarnyboje vyko konferencija ,,Pažink! Padėk! Tikėk!“
2009-05-05 Prienų pedagoginėje psichologinėje tarnyboje vyko konferencija ,,Pažink! Padėk! Tikėk!“
Ketvirtadienis, 10 Gruodis 2009 07:53

2009-05-05 Prienų pedagoginėje psichologinėje tarnyboje vyko konferencija ,,Pažink! Padėk! Tikėk!“, skirta tarnybos 10-mečiui pažymėti. Konferencijoje dalyvavo regioninės grupės atstovai iš Marijampolės, Alytaus miesto, rajono, Vilkaviškio, Lazdijų pedagoginių psichologinių tarnybų.

PPT regioninių grupių atstovai ir šventinės konferencijos „Pažink! Padėk! Tikėk  dalyviai siekdami tęsti konferencijos  veiksmų  plane numatytų uždavinių įgyvendinimą mūsų regione, tarėmės dėl:

• Visavertės pagalbos specialiųjų poreikių asmenų lavinimuisi, mokymuisi pagal gebėjimus, galimybės įyti išsilavinimą ir kvalifikaciją, įveikiant socialinę atskirtį;

• Specialiųjų poreikių asmenų  mokymo kokybės tobulinimo būdų.

Mes pripažįstame, kad nūdienos socialiniai, politiniai, ūkiniai ir kultūriniai iššūkiai reikalauja daugiau dėmesio skirti specialiųjų poreikių mokinių  ugdymo kokybei. Šiuolaikinės visuomenės uždavinys – atskleisti ir vystyti kiekvieno individo gebėjimų ir siekių potencialą; suteikti žinių ir įgūdžių, padedančių socializuotis ir būti veiksniems asmeniniame ir bendruomenės gyvenime. Ugdytis socialinius gebėjimus ir gabumus, siekiant būti visuomenės nariu, yra taip pat svarbu kaip ir įgyti žinių ir įgūdžių. Vienas iš būdų šiems tikslams pasiekti yra integruotas ugdymas, mokymasis gyventi bendruomenėje, kurioje:

  • yra galimybė patenkinti kiekvieno vaiko poreikius ir palaikyti jo interesus;
  • kiekvienas turi teisę būti išgirstas;
  • yra dialogas tarp mokinių ir suaugusiųjų;
  • yra išvystyta socialinių santykių sistema;
  • yra pripažįstami skirtumai;
  • kiekvienam sudarytos optimalios galimybës mokytis.

Mes nusprendėme stiprinti bendradarbiavimą, keitimąsi idėjomis bei nuomonėmis sukuriant informacijos keitimosi ryšius tarp regioninių grupių ar panašių organizacijų mūsų valstybėje. Taip pat raginame  valdžios institucijas prisidėti prie valstybinės švietimo strategijos nuostatų įgyvendinimo – švietimo prieinamumo, socialinio teisingumo ir kiekvieno asmens ugdymo kokybės, sukuriant saugią ir tinkamą ugdymosi aplinką, kurioje kiekvienas specialiųjų poreikių asmuo būtų ugdomas pagal jo galimybes, poreikius bei polinkius.

 

Kalendorius

gruodžio 2021
PATKPŠS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Apklausa

Kaip vertinate specialiųjų poreikių mokinių integraciją bendrojo lavinimo mokykloje?