Pradžia
Administracinė informacija
Supervizijos
Pirmadienis, 07 Kovas 2022 09:31

Kovo 7 d. Marijampolės savivaldybės pedagoginėje psichologinėje tarnyboje vyko tęstinės supervizijų grupės tėvams užsiėmimas, kurį vedė II kategorijos psichologė Joleta Norkienė.

 
Psichologinė-emocinė pagalba
Pirmadienis, 07 Kovas 2022 08:59

Mieli kolegos,

Tarnybos, mokyklų, ikimokyklinių ugdymo įstaigų psichologai, socialiniai pedagogai šiuo metu patiriame padidėjusį darbo krūvį. Bendruomenės nerimo lygis aukštas, padėtis įtampta, padaugėjo padidintos rizikos klientų.

Šiuo metu svarbu išskirti prioritetus, kuriems darbams skirsime didesnį dėmesį, o kuriuos atidėsime vėlesniam laikui, kad nepatirtume perdegimo sindromo. Svarbu būtų pasitikrinti, ar sukomplektuota įstaigos krizių valdymo komanda, ar teisingi kontaktiniai duomenys, ar sudarytas krizių valdymo planas, dar kartą peržiūrėkite mokymų medžiagą apie krizių valdymą ugdymo įstaigose.

Paramos vaikams centro paruoštas rekomendacijas, kaip kalbėtis su vaikais apie karą Ukrainoje, rasite Administracinė informacija (marijampoleppt.lt). Su esminiais aspektais supažindinkite mokytojus, tėvus, veskite pokalbius su vaikais klasėse, stebėkite ir teikite pagalbą tiems vaikams, kurie šiuo metu yra didesnėje rizikoje.

Didesnį nerimą, įtampą gali patirti:

 • Medikų, kariškių vaikai;
 • Rusakalbiai arba vaikai, kurių vardas ar pavardė skamba rusiškai (pastebėta agresijos protrūkių prieš juos). Rekomenduojama vesti prevencinį darbą klasėse, konsultuoti individualiai ir grupėse;
 • Paaugliai, kurių tėvai kalba, elgiasi agresyviai (jie tapatinasi su tėvais);
 • Vaikai ir paaugliai, kurie nuolat „seka“ telefone naujienas;
 • Vaikai, kurie gyvena disfunkcinėse šeimose arba nėra ryšio tarp vaikų ir tėvų;
 • Vaikai, paaugliai, kurie bandė žalotis/žalojasi, turi suicidinių minčių, ketinimų;
 • Vaikai, kurie neseniai patyrė netektį;
 • Specialiųjų poreikių vaikai, kurie turi intelekto negalią, elgesio, emocijų sutrikimų;
 • Vaikai, turintys fizinių negalavimų, negalių.

Teikiant psichologinę pagalbą pabėgėliams ar Ukrainos šeimoms nuotoliniu būdu, tai būtina daryti koordinuotai. Nekoordinuojama pagalba gali padidinti chaosą ar net pakenkti.

Lietuvoje ir užsienyje psichologinės-emocinės pagalbos teikimą nukentėjusioms nuo karo šeimoms organizuoja Lietuvos pedagoginių psichologinių tarnybų vadovų asociacija kartu su Nacionaline švietimo agentūra.

 
Tūkstantmečio mokyklos
Pirmadienis, 07 Kovas 2022 06:42

Kovo 7 d. Marijampolės savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Jūratė Savaikaitienė dalyvavo pirmojoje konsultacijoje su Tūkstantmečio mokyklų programos ekspertais, kurios metu buvo pristatyta „Tūkstantmečio mokyklų“ vizija ir pažangos plano kūrimo gairės. Marijampolės savivaldybės mero sudaryta darbo grupė „Tūkstantmečio mokyklų“ programos švietimo pažangos planui parengti, kurios narė Marijampolės savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Jūratė Savaikaitienė.

 
Dviejų dalių seminaras Ukrainai paremti
Penktadienis, 04 Kovas 2022 09:48
Dviejų dalių seminaras Ukrainai paremti
 
Mokymai "Įtraukusis ugdymas'
Ketvirtadienis, 03 Kovas 2022 10:02

Kovo 3 d. Marijampolės savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Jūratė Savaikaitienė, socialinė pedagogė Vilija Maršalkienė, vyresnioji specialioji pedagogė, vyresnioji logopedė Raimonda Pužaitė, socialinė pedagogė metodininkė Rasa Kazlauskienė ir specialioji pedagogė Rūta Kašinskienė dalyvavo Nacionalinės švietimo agentūros organizuotų mokymų „Įtraukusis ugdymas“ pirmojoje dalyje.

 
Kaip suaugusiems reaguoti į priešišką vaikų elgesį, nukreiptą prieš rusakalbius?
Ketvirtadienis, 03 Kovas 2022 07:54

Šiomis dienomis viešojoje erdvėje girdisi vis daugiau nerimo dėl rusakalbių vaikų žeminimo, įžeidinėjimų, prieš juos nukreiptos agresijos ir kaltinimų, susijusių su įvykiais Ukrainoje. Labai svarbu, kad nei vienas suaugęs neliktų abejingas tokioms patyčioms ir nedelsdamas jas stabdytų. Paramos vaikams centro psichologai rekomenduoja, kaip derėtų elgtis suaugusiems.

Informacija – prisegtuke ir čia:https://bit.ly/3MiyM43

 
Emocinės paramos grupė tėvams
Trečiadienis, 02 Kovas 2022 09:33

Vasario 28 d. (pirmadienį) įvyko pirmasis emocinės paramos grupės tėvams susitikimas. Grupės vedimas paremtas dėmesingu įsisąmoninimu grįstos kognityvinės psichoterapijos metodais. Nepaisant techninių trikdžių, susipažinome, išsakėme savo lūkesčius, pradėjome kurti bendrystę. Kituose susitikimuose:

 • Dalinsimės su tėvyste/motinyste susijusiomis mintimis, emocijomis, asmenine patirtimi;
 • Ieškosime bendrų atsakymų į kylančius tėvystės ir kitus gyvenimo iššūkius,
 • Ieškosime būdų, kaip rūpintis savimi ir tapti ne tik geresniais, bet ir laimingesniais tėvais, išlaikyti vidinę pusiausvyrą.

Iki kovo 14 d. yra galimybė prisijungti prie grupės. Maloniai kviečiame!

 
Kvietimas
Antradienis, 01 Kovas 2022 14:54

alt

 
Programos mokymai
Pirmadienis, 28 Vasaris 2022 09:37

Marijampolės savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Joleta Norkienė 2022-02-22 dalyvavo ilgalaikės programos "Mokymosi ir išmokimo efektyvumo didinimas: procesai ir metodai" modulyje "Mokinių dėmesys ir atmintis: kaip lūkesčius paversti realybe?"

 
Kaip su vaikais kalbėtis apie karą Ukrainoje
Penktadienis, 25 Vasaris 2022 06:10

VŠĮ "Paramos centras vaikams" dalinasi rekomendacijomis, kaip kalbėtis apie karą Ukrainoje su vaikais ir paaugliais (skaityti čia)

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendorius

rugpjūčio 2022
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Apklausa

Kaip vertinate specialiųjų poreikių mokinių integraciją bendrojo lavinimo mokykloje?